O projekcie


Symulator biznesu

Symulator biznesu

Sh7.pl to internetowa gra ekonomiczna pozwalająca uzytkownikowi na wcielenie się w rolę przedsiębiorcy zarządzającego swoim własnym bienesem na wolnokonkurencyjnym rynku.

Uzytkownik ma tutaj szereg opcji z jednej strony pozwalających na rozwój jego wirtualnej postaci o kolejne kwalifikacje i zarabianie pieniędzy poprzez pracę. Z drugiej zaś strony narzedzia typowe w biznesie takie jak zarzadzanie maszynami, logistyka, produkcją oraz sprzedaż. Oprócz czynnych form zarobku, uzytkownik ma także możliwość inwestowania wolnych środków w lokaty bankowe.

Wirtualny świat

Wirtualny świat

Wirtualny świat tworzy kilka podstawowych elementów:

  • Wirtualny czas - w rozgrywce czas płynie znacznie szybciej niż w rzeczywistości. Przykładowo jeden miesiąc w grze to jeden dzień w rzeczywistości.
  • Wirtualna przestrzeń - w rozgrywce istnieje wirtualna przestrzeń, oznacza to że wszystkie obiekty takie jak miasta, lokale, maszyny, pojazdy, produkty są umiejscowione w wirtualnej przestrzeni i w większości przypadków trzeba je przetransportować aby np rozpocząć produkcję.
  • Wirtualna populacja - w rozgrywce istnieją nie tylko inni użytkownicy ale także wirtualna populacja ludzi którzy mają swoje preferencje i pewne zależności zachowań. Różnorodność preferencji i zachowań rośnie wprost proporcjonalnie do rozwoju systemu i wzrostu ilości innych użytkowników, których działania także wpływają na zachowania populacji.
  • Wirtualna pogoda - jak w rzeczywistym świecie tak i w tym wirtualnym pogoda ma wpływ na pewne procesy biznesowe takie jak sprzedaż, niektórych produktów.

Główne cele

Główne cele

Głównym celem projektu jest krzewienie przedsiębiorczości wśród społeczeństwa, szczególnie młodego pokolenia. Wraz z rozwojem system coraz bardziej odzwierciedla realne procesy biznesowe. Dzięki Sh7.pl użytkownik może bez żadnego ryzyka poznać biznes od środka.

Innym celem jest szerzenie wiedzy ekonomicznej. W serwisie użytkownik może w bezbolesny sposób poznać wykorzystanie zasad ekonomicznych w praktyce. Rozgrywka zachęca do poszerzania tej wiedzy co pozwala na osiąganie coraz lepszych wyników.

Kolejnym ważnym celem aplikacjij jest dostarczenie rozrywki. Sh7.pl to po prostu ekonomiczna gra symulacyjna wymagająca logicznego myślenia i odpowiedniej taktyki.

Realizacja

Realizacja

Realizacja projektu odbywa się pewnymi etapami gdzie każda kolejna wersja przynosi nowe funkcjonalności wzbogacające panel użytkownika i lepiej odzwierciedlające prawdziwy biznes.

Obecnie (luty 2016) aplikacja wchodzi w fazę testów (pierwsza wersja).

Plan na kolejne funkcjonalności przewiduje dodanie możliwościu uprawy roślin, wydobycie surowców, rozbudowę bazy i wyszczególnienie pewnych procesów charakterystycznych dla danego biznesu.

Projekt ma charakter niekomercyjny, i wszelkie zyski z niego osiągnięte zostaną przeznaczone na rozwój i utrzymanie serwera. Jeśli chcesz wspomóc projekt w jakiejkolwiek postaci napisz o tym po prostu przez formularz kontaktowy.

Autorem serwisu jest Daniel Kuczewski.